MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : CHARME TEKSTİL TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi : ÇIRÇIR MAH. GÜNDOGDU SK. BIRLIK APT NO: 6 -8 IÇ KAPI
NO: 15 EYÜPSULTAN/ ISTANBUL

Telefon :+905516894201

E-mail: [email protected]

 

1.2- ALICI: 

Adı/Soyadı/Ünvanı : 

Adresi: 

Telefon: 

E-mail: 

 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait CHARME TEKSTİL TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : 

 

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme şekli: 

Teslimat adresi: 

Toplam Tutar:


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, CHARME TEKSTİL TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. 

 

MADDE 5- DEĞİŞİM

ALICI siparişin değişimini talep etmesi durumunda, sözleşme konusu ürünü teslim aldığından itibaren; SATICI'ya bilgisini vererek 3 iş günü içerisinde YURTİÇİ KARGO'ya, 928512345 değişim kodu ile Gidiş-Dönüş kargo ücretini SATICI'ya havale/EFT yaparak ve CHARME TEKSTİL TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yazarak SATICI'ya ulaşımını sağlayabilir. SATICI'ya söz konusu ürün ulaştığı takdirde, emsali ürün ALICI'ya tekrar kargolanır.

 

MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

MADDE 7- İADE

Her ürünün açıklama kısmında da belirtildiği gibi SATICI iade kabul etmemektedir. 

 

Alışverişinizi tamamladıktan sonra yukarıda belirtilen maddeleri onaylamış ve kabul etmiş oluyorsunuz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR